Older Projects

2018/2019

2017/2018

The course did not take place during this school year.

2016/2017

2015/2016

Quick List

The order does not in any way reflect the quality of the projects. It’s just random.

 1. Galaxy Salvation – Top-down strategy game based on Go (Martin Zvara)
 2. Gravity Cube – Logic mobile game (Samuel Adamec, Marek Jelen)
 3. Mazeman – First person maze game (Dominik Turák)

Galaxy Salvation

GravityCube

Mazeman

2014/2015

Quick List

The order does not in any way reflect the quality of the projects. It’s just random.

 1. The Firmament – 2D Space RTS (Martin Pinter)
 2. RoombaCat – 2D Action Logic Game (Lucia Piváčková)
 3. Rusty Steam – Multi-player FPS full of steam (Martin Strapko, Peter Šulík)
 4. Astrokiller – 2D multi-player space shooter in Zero-G (Osama Hassanein)
 5. Celestial Mastery – 2D Logic game teaching star constellations (Jakub Trančík)
 6. Quantomb – 3D First person puzzle game with alternate dimensions (Jakub Gaľ)
 7. Kocka – First person puzzle game resembling Sokoban (Jakub Motýľ, Miloš Polakovič)
 8. Leading Edge – Multi-player first person puzzle platformer (Matej Hulička)

The Firmament

Martin Pinter

The Firmament is a 2D top-down RTS with a (mostly) retro-styled graphics set in outer space. The game will feature 3 distinct races with their own goals, mechanics and tech tree. The core of the game lies in battles on smaller-sized maps (comparable with the usual map sizes in traditional RTS-es, such as in Starcraft or Command&Conquer series), albeit because of the way that cosmic bodies and gravitation works, the battlefield is constantly shifting.

RoombaCat

Lucia Piváčková

RoombaCat (pracovný názov) je 2D hra zasadená do moderného sveta a upratovania. Hráč ovláda vysávač Roomba, s ktorým sa pohybuje po miestnostiach v dome a odstraňuje nečistoty na podlahe, pričom sa musí vyhýbat’ rôznym objektom. Hráč vidí celé prostredie z vtáčej perspektívy.

Rusty Steam

Martin Strapko, Peter Šulík

Astrokiller

Osama Hassanein

Astrokiller je strielačka s pohľadom zhora v dvojrozmernom prostredí s vysokou zotrvačnosťou pohybu. Hráč má k dispozícii jetpack, ktorým sa v prostredí pohybuje a viacero rôznych zbraní, ktoré majú recoil a ich projektily poškodzujú a odtláčajú súperov. Hra má momentálne jeden herný mód, v ktorom sa hráči bezhlavo navzájom zabíjajú. Hra je tematicky zasadená do sci-fi prostredia vesmírnej stanice, a má jednoduchý grafický štýl a zvuky.

Celestial Mastery

Jakub Trančík

Quantomb

Jakub Gaľ

V tejto 3D logickej skákačke má hráč za úlohu uniknúť z uzavretej miestnosti pomocou skákania po plošinách, interakcie s rôznymi druhmi spínačov, ktoré aktivujú pohyblivé plošiny alebo otvarajú cestu ďalej a hlavne manipulácie s dimenziami objektov. Farba objektu určuje, v ktorých dimenziách sa nachádza a interagovať môžu len objekty zdieľajúce dimenzie. Hráč sa môže na začiatku medzi dimenziami prepínať a neskôr aj dimenzie niektorých objektov upravovať, aby mu umožnili postup. Niektoré objekty sú ale previazané a zmena jedného zmení aj druhý na čo si hráč musí dať pozor. Ďalším faktorom je postupná narastajúca nestabilita objektov v superpozícii, ktorá po dosiahnutí kritickej hodnoty spôsobí kolaps superpozície do jednej dimenzie. Na týchto princípoch sú postavené stále zložitejšie navigovateľné levely.

Kocka

Jakub Motýľ, Miloš Polakovič

Kocka places you into a giant cube that defies the laws of physics in more ways than one. Gravity does not work the way it’s supposed to, and neither does magnetism. There’s been no explanation as to why you find yourself in such a predicament, but one thing’s for sure – you’re not getting out unless you do what’s expected of you.

Leading Edge

Matej Hulička

The project is a competitive first person platformer for two players. The game is divided into levels and the goal of each is to bring a special ball into the finish. The aim of the gameplay is on precise movement and finishing all the levels in shortest time.

2013/2014

Student projects created during this course will be shown here.