Project Showcase 2020/2021

Student projects created during this course will be shown here.

Selected Games

Starveland

Starveland je survival RTS s nepriamym ovládaním, kde úlohou hráča je zaistiť prežitie niekoľkých stroskotancov na opustenom ostrove. Popri zháňaní potravy a boji s divokými monštrami musí hráč zaistiť dostatok materiálov na stavbu lode a zachránenie stroskotancov pred vyhladovením, ktoré im na ostrove s obmedzenými zdrojmi nevyhnutne hrozí.

Playable build

Platform

Platform je akčný 3D platformer zasadený vo futuristickom vesmírnom prostredí. Hráč hrá za bytosť z čistého svetla, ktorá v takomto prostredí prežije len vďaka pohlcovaniu svetla zo zbytkov jej planéty – platforiem. Musí preto, s pomocou skákania a power upov neustále hľadať a navštevovať nové platformy, prechádzať procedurálne generovaným a ničeným svetom, vysporiadavať sa s nepriateľmi a snažiť sa neumrieť.

Playable build

Lito

Vďaka zlým silám sa svet zahalí do temnoty a vytratí sa z neho svetlo. Lito je jedna z posledných bytostí, ktorá je nositeľom svetla a prostredníctvom využívania svojích schopností sa vydá na dobrodružstvo, pri ktorom sa snaží zdolávať prekážky, ničiť nepriateľov temnoty a priniesť opäť svetlo do sveta.

Playable build

The Artifex

Krátka 2D platformovka, kde pre úspešné zvládnutie levelov musíte prekonať rôzne prekážky v podobe nepriateľov a jednoduchých puzzlov. K dispozícii máte luk a meč, počas levelov postupne naberáte na sile, a je len na vás, akým spôsobom zdoláte hru. Vyskúšajte sami, speedrun rekord je približne 2,5 minúty.

Playable build

Kill the King

Kill the King je 2D rogue-like strategická hra s RPG prvkami, kde hráč kontroluje skupinu zlých postáv, ktorých cieľom je zabitie kráľa. Každá postava má jedinečné schopnosti, ktoré používa na porazenie nepriateľov v ťahových bojoch a ktoré sa zlepšujú s každým použitím, pričom výber a používanie schopností môže ovplyvniť spôsob, akým hráč čelí nepriateľom.

Playable build

The Hunt

“Ocitol si sa v tmavom labyrinte, za rohom počuješ kroky, nevieš čo ťa čaká… Jediné čo vieš je, že sa potrebuješ nájsť cestu von… skôr, ako nájdu oni teba.” The Hunt je 3D single-player hororová hrá s pohľadom z prvej osoby, kde úlohou hráča je čeliť rôznym nástrahám v labyrinte a dostať sa von.

Playable build

All submitted games with videos

The videos are in no particular order. Most videos have subtitles or audio commentary explaining the gameplay.

The HuntPeter Mačinec, Vajk Pomichal

You found yourself in a dark labyrinth, you feel the eyes watching you and hear the mysterious footsteps. You need to get out, but what if the only way is to die?